Royal College of Surgeons in Ireland o'zining boy tarixida tibbiyot sohasida yuksak cho'qqilarni zabt etgan mashhur bitiruvchilari bilan mashhur.
Ular orasida: Emili Vinifred Dikson - Irlandiya va Buyuk Britaniyadagi Qirollik jarrohlar kollejining birinchi ayoli; Pat O'Kallagan - 1928 va 1932 yillardagi Olimpiadalarning Irlandiya oltin medali sovrindori; Bahraynning birinchi ayol vaziri Nada Haffad 2004 yilda Sog‘liqni saqlash vaziri etib tayinlangan edi. Kolleji bitiruvchilari juda yaxshi obro'ga ega va dunyoning barcha mamlakatlarida o'z vakillari
King's kolleji jahon reytingida ham munosib ravishda etakchi o'rinni egallaydi. 2019 yilda RCSI Times Higher Education University Impact Rankings reytingida "Yaxshi salomatlik va farovonlik" toifasida dunyodagi eng yaxshi universitet bo’libdi va 2021 yilda ushbu toifadagi 871 ta institut ichida dunyoda ikkinchi o'rinni egalladi.
Universitetda Dublin, Bahrayn, Kuala-Lumpur va Penangda 4 ta xalqaro boʻlim mavjud boʻlib, bu talabalarga xalqaro darajada tajriba almashish imkoniyatini beradi.
Irlandiyadagi Royal College of Surgeons o'qishning afzalliklari:
· 2021-22 Jahon universitetlari reytingi markazi ma'lumotlariga ko'ra, universitet dunyodagi eng yaxshi universitetlarning 7% ichida.
Universitet Dublinning markazida - dinamik Evropa poytaxtining markazida joylashgan va bu talabalarning nufuzli ish qidirishda imkoniyatlarini oshiradi.

Royal College of Surgeons in Ireland (RCSI) – одно из старейших учебных заведений Ирландии, который был основан аж в 1784 году!
За свою богатую историю Королевский колледж хирургов в Ирландии знаменит своими известными выпускниками, которые достигли больших высот в области медицины.
Среди них: Эмили Уинифред Диксон – первая женщина Королевского колледжа хирургов в Ирландии и Великобритании; Пэт О'Каллаган - ирландский золотой призер Олимпийских игр 1928 и 1932 годов; Нада Хаффад - первая женщина-министр Бахрейна, была назначена министром здравоохранения в 2004 году. Выпускники Королевского колледжа имеют очень хорошую репутацию и представлены во всех странах мира.
Королевский колледж также заслуженно занимает лидирующие позиции в мировых рейтингах. В 2019 году RCSI назван лучшим университетом в мире по категории «Хорошее здоровье и благополучие» в рейтинге Times Higher Education University Impact Rankings, а в 2021 году - второе место в мире по этой категории из 871 учреждения.
Университет имеет 4 международных отделения в Дублине, Бахрейне, Куала-Лумпуре и Пенанг, это дает студентам возможность обмениваться опытом на международном уровне.
Преимущества обучения Royal College of Surgeons in Ireland:
· По статистике рейтинга the Center for World University Rankings 2021-22, вуз входит в 7% лучших вузов мира.
· Вуз расположен в самом сердце Дублина – центр динамичной Европейская столица и это увеличивает шансы студентов при поиске престижной работы