Illinois Institute of Technology
Universitet talabalari oʻqish davomida amaliyot oʻtaydi, soʻngra Microsoft, Google, U.S Bank kabi kompaniyalarda ishlaydi.
Universitet o'z bitiruvchilari bilan ham mashhur, ular orasida: Valdas Adamakus - Litvaning 8-prezidenti, Martin Kuper - mobil telefon ixtirochisi va Motorola muhandisi, Virjil Abloh - Louis Vuitton kompaniyasining etakchi dizayneri.
Illinoys texnologiya institutida o'qishning afzalliklari:
AQSh universitetlarining eng yaxshi 3% ga kirdi (US News and World Report, 2021)
Universitet, shuningdek, bitiruvchilarning ish bilan ta'minlanganligining yuqori foizi bilan mashhur, bitiruvchilarning 90,5% dan ortig'i o'qishni tugatgandan keyin bir yil ichida muvaffaqiyatli ish bilan ta'minlangan

Illinois Institute of Technology
Студенты университета проходят стажировки во время обучения, а после работают в таких компаниях, как Microsoft, Google, U.S Bank.
Вуз также славится своими выпускниками, среди них: Валдас Адамакус - 8-ой президент Литвы, Мартин Купер - изобретатель мобильного телефона и инженер Motorola, Вирджил Абло - ведущий дизайнер компании Louis Vuitton. Более 90,5%
Преимущества обучения в Illinois Institute of Technology:
· Университет входит в 3% лучших университетов США (U.S News and World Report, 2021)
· Университет также известен высоким процентом трудоустройства выпускников, более 90,5% выпускников успешно трудоустраиваются в течение года после окончания вуза
· Вуз предлагает скидку до 22.000$ на обучение
· Университет славится своими выпускниками, среди которых нобелевские лауреаты, что говорит о высоком статусе и престиже вуза.