Aston University yoki bo'lajak millionerlar universiteti Birmingemning markazida joylashgan davlat universitetidir, Birmingemda joylashgan, ko'p madaniyatli biznes markazi va Buyuk Britaniyaning ikkinchi yirik shahri, Startup Britain tomonidan eng tadbirkor mintaqa sifatida tan olingan. Aston university bo'lajak millionerlar ta'lim olgan mamlakatdagi eng nufuzli 10 ta universitetdan biri! 1966 yilda u qirollik nizomini oldi, bu unga qirolicha Yelizaveta II dan rasman universitet maqomini berdi.
Times Higher Education World University Rankings 2017 ma'lumotlariga ko'ra, universitet Oltin asrning eng nufuzli 100 universiteti, dunyodagi eng yaxshi 200 ta universitet (QS Graduate Employability Rankings 2018), shuningdek, Buyuk Britaniyada haqli ravishda 5-o'rinni egallaydi. Muvaffaqiyatli bitiruvchilarning ishga joylashishi, bitiruvchilarning 90% dan ortig'i o'qishni davom ettiradi yoki topadi
Aston universitetida o'qishning afzalliklari:
· Aston bitiruvchilari Buyuk Britaniyadagi eng ko'p maosh oladigan bitiruvchilar qatoriga kiradi (LEO, 2021)
· Aston o'zining uchta akkreditatsiyadan o'tgan biznes maktabiga (AACSB/AMBA/EQUIS) ega bo'lib, uni biznes maktablarining eng yaxshi 1% qatoriga qiradi.
· Universitetning MBA yo‘nalishi dunyoning eng nufuzli 100 taligiga kiradi.
Bitiruvchilarning bandligi va ish beruvchilarning ishonchi bo'yicha eng yaxshi ta'lim muassasasi, Milliy Bakalavr ish bilan ta'minlanganlik (NUE) mukofoti bilan qo'llab-quvvatlanadi;

Бирмингем, Великобритания
Aston University или вуз будущих миллионеров - государственный университет, который находится в самом центре Бирмингема Расположен в Бирмингеме, разнообразном, мультикультурном центре бизнеса и вторым по величине городом в Великобритании, который был признан самым предпринимательским регионом по версии Startup Britain. Астонский Университет входит в 10-ку вузов страны, где получили образование будущие миллионеры! В 1966 году получил королевскую Хартию, что официально наделило его статусом университета от королевы Елизаветы II.
По статистике Times Higher Education World University Rankings 2017, вуз входит в топ-100 университетов «Золотого века», топ-200 в мире (2018 QS Graduate Employability Rankings), также по праву занимает 5-ую позицию в Великобритании по успешному трудоустройству выпускников, более 90% выпускников продолжают учебу или находят
Преимущества учебы в Aston University:
· Выпускники Aston входят в число самых высокооплачиваемых выпускников в Великобритании (LEO,2021)
· Aston имеет свою бизнес-школу с тройной аккредитацией (AACSB/AMBA/EQUIS), благодаря чему она входит в 1% лучших бизнес-школ.
· MBA университета входит в топ-100 мире.
· лучшее учебное заведение по уровню трудоустройства выпускников и доверию работодателей, подкрепленное наградой National Undergraduate Employability (NUE);