Aston University yoki bo'lajak millionerlar universiteti Birmingemning markazida joylashgan davlat universitetidir, Birmingemda joylashgan, ko'p madaniyatli biznes markazi va Buyuk Britaniyaning ikkinchi yirik shahri, Startup Britain tomonidan eng tadbirkor mintaqa sifatida tan olingan. Aston university bo'lajak millionerlar ta'lim olgan mamlakatdagi eng nufuzli 10 ta universitetdan biri! 1966 yilda u qirollik nizomini oldi, bu unga qirolicha Yelizaveta II dan rasman universitet maqomini berdi.
Times Higher Education World University Rankings 2017 ma'lumotlariga ko'ra, universitet Oltin asrning eng nufuzli 100 universiteti, dunyodagi eng yaxshi 200 ta universitet (QS Graduate Employability Rankings 2018), shuningdek, Buyuk Britaniyada haqli ravishda 5-o'rinni egallaydi. Muvaffaqiyatli bitiruvchilarning ishga joylashishi, bitiruvchilarning 90% dan ortig'i o'qishni davom ettiradi yoki topadi
Aston universitetida o'qishning afzalliklari:
· Aston bitiruvchilari Buyuk Britaniyadagi eng ko'p maosh oladigan bitiruvchilar qatoriga kiradi (LEO, 2021)
· Aston o'zining uchta akkreditatsiyadan o'tgan biznes maktabiga (AACSB/AMBA/EQUIS) ega bo'lib, uni biznes maktablarining eng yaxshi 1% qatoriga qiradi.
· Universitetning MBA yo‘nalishi dunyoning eng nufuzli 100 taligiga kiradi.
Bitiruvchilarning bandligi va ish beruvchilarning ishonchi bo'yicha eng yaxshi ta'lim muassasasi, Milliy Bakalavr ish bilan ta'minlanganlik (NUE) mukofoti bilan qo'llab-quvvatlanadi;

Aston University or future millionaires' university is a public university located in the heart of Birmingham- a diverse, multicultural business center and the second largest city in the UK, which was recognized as the most entrepreneurial region by Startup Britain. Aston University is one of the top 10 universities in the country where future millionaires studied! In 1966, the university received a royal charter, which officially gave the university the status of a university from Queen Elizabeth II.
According to the Times Higher Education World University Rankings 2017, the university is in the top 100 universities of the Golden Age, the top 200 in the world (2018 QS Graduate Employability Rankings), it also rightfully occupies the 5th position in the UK in terms of successful graduate employment, more than 90% of graduates continue their studies or find prestigious job.
Benefits of studying at Aston University:
· Aston graduates are among the highest paid graduates in the UK (LEO,2021)
· Aston has its own triple accredited business school (AACSB/AMBA/EQUIS), placing it in the top 1% of business schools.
· The university's MBA is in the top 100 in the world.
The best educational institution in terms of graduate employment and employers' trust, backed by the National Undergraduate Employability (NUE) award;