Birbeck University of London
Birbek, London university Londonning markazida joylashgan davlat universiteti bo'lib, talabalarning poytaxt markazida nufuzli ish topish imkoniyatlarini oshiradi. Universitetda 14 000 talaba bor, ularning 15% chet ellik talabalardir. Universitet Association of Commonwealth Universities (ACU) a'zosi - universitetlar o'rtasida ilg'or tajriba almashish tendentsiyasini qo'llab-quvvatlaydigan eng qadimgi universitet tarmog'i. Universitet san'at, gumanitar fanlar, ijtimoiy fanlar va menejment, hatto biotibbiyot fanlari sohasida eng nufuzli hisoblanadi. Xalqaro universitetlar reytingi haqida gapiradigan bo'lsak, universitet Times Higher Education 2020 va QS World Rankings ma'lumotlariga ko'ra dunyoning eng yaxshi 350 ta universitetlarga kiradi.
Birbek, London University o'qishning afzalliklari:
· Universitet olimlarining 90% dan ortig‘i ilmiy izlanishlar bilan faol shug‘ullanadi va ularning ko‘pchiligi o‘z sohasining taniqli mutaxassislari bo‘lib, bu talabalarga nazariy bilimlarni egallash imkonini beradi.
· Milliy talabalar soʻrovi natijalariga koʻra, universitet masofaviy oʻqitish, kechki taʼlim va talabalarning umumiy qoniqish darajasi boʻyicha Londonda 1-oʻrinni egallaydi.
· Universitet 200 dan ortiq dasturlarni taklif qiladi, shuning uchun 99% ehtimollik bilan talaba o'ziga mos mutaxassislikni topa oladi.

Birbeck University of London
Birbeck, University of London - государственный университет, расположенный в cамом сердце Лондона, что значительно увеличивает шансы студентов найти престижную работу в центре столицы. Вуз насчитывает 14.000 студентов, 15% из которых – это иностранные студенты. Университет является членом Association of Commonwealth Universities (ACU) - старейшая университетская сеть, поддерживающая тенденции обмена передовым опытом между вузами. Вуз считается лучшим в сфере искусства, гуманитарных наук, социальных наук и менеджменте, и даже медико-биологических наук. Говоря о международном рейтинге вуза, университет входит в топ-350 вузов мира по рейтингу Times Higher Education 2020 и QS World Rankings.
Преимущества обучения в Birbeck, University of London:
· Более 90% ученых вуза активно занимаются исследованиями, и многие из них являются известными экспертами в своих областях, что дает студентам возможность приобретения теоретических знаний.
· По результатам Национального опроса студентов вуз занимает 1-е место в Лондоне по дистанционному, вечернему преподаванию и общей удовлетворенности студентов.
· Университет предлагает более 200 программ, поэтому с вероятностью 99% студент сможет найти подходящую для него специальность