Goldsmiths University of London
Goldsmiths, University of London eng ijodkor shaxslar uchun dunyodagi eng kuchli va nufuzli ta'lim muassasalaridan biri bo'lib, o'qishni tugatgandan so'ng talabalar o'zlarini ijodiy sohada muvaffaqiyatli amalga oshirishlari mumkin. Richard Xoggart binosi sifatida tanilgan asosiy kampus binosi dastlab 1792 yilda ochilgan va sobiq Qirollik dengiz kolleji joylashgan. 2020 yilda universitetda 10 000 dan ortiq bakalavriat va magistratura talabalari tahsil oldi, talabalarning 37 % xorijliklardir.
QS reytingiga ko‘ra universitet “San’at va dizayn” yo‘nalishi bo‘yicha Buyuk Britaniyada 4-o‘rinni, Yevropada 5-o‘rinni va dunyoda 12-o‘rinni egallaydi.
Goldsmith, London universitetida o'qishning afzalliklari:
· Talabalarning fikricha, universitet yotoqxonasi Londondagi eng arzon yotoqxonalardan biri hisoblanadi, bu esa talabalarga turar joy uchun pulni tejash imkonini beradi.
Universitet Londondagi universitetlar orasida 11-o'rinni egalladi (The Complete University Guide 2021 ma'lumotlariga ko'ra), shuningdek, antropologiya, san'at va dizayn, musiqa, teatr san'ati va sotsiologiya kabi fanlar bo'yicha dunyodagi eng yaxshi 1% universitetlar qatoriga kirdi ( Mavzular bo'yicha QS World University Rankings ma'lumotlariga ko'ra)

Goldsmiths University of London
Goldsmiths, University of London - одно из самых сильных и престижных учебных заведений в мире для самых творческих личностей, после окончания, которого студенты смогут успешно реализовать себя в творческой сфере. Главное здание кампуса, известное как здание Ричарда Хоггарта, было первоначально открыто в 1792 году и является местом бывшего Королевского военно-морского училища. В 2020 году в университете обучалось более 10 000 студентов бакалавриата и магистратуры,37% студентов - иностранцы.
Согласно рейтингу QS, университет занимает 4-ое место в Великобритании по направлению «Искусство и дизайн», 5-ое место в Европе и 12-ое в мире.
Преимущества учёбы в Goldsmith, University of London :
· По словам студентов, общежитие университета считается одним из самых бюджетных в Лондоне, что позволяет студентам сэкономить средства на проживание.
· Вуз занял 11 место среди вузов Лондона (по данным The Complete University Guide 2021), а также вошел в 1% лучших вузов в мире по таким предметам как: антропология, искусство и дизайн, музыка, театральное искусство, и социология (согласно The QS World University Rankings by Subject)