University of Central Lancashire
University of Central Lancashire Angliyadagi davlat universitetidir. Universitet fakultetlari va dasturlari mahalliy va xalqaro tashkilotlar, akkreditatsiya markazlari bilan hamkorlik qiladi.
UCLan turli sohalarda hamkorlarga ega, ularda talabalar amaliyot o‘taydi va professional aloqalarni o‘rnatish uchun ko‘plab imkoniyatlarga ega.
O‘qishning butun davri mobaynida talabalar nafaqat nazariy bilimlarni, balki amaliy bilimlarni ham oladilar, bu esa xalqaro mehnat bozorida ishga joylashish imkoniyatlarini sezilarli darajada oshiradi. Barcha imtiyozlarga qo'shimcha ravishda, universitet 2015 yilgi Milliy talabalar so'roviga ko'ra, Buyuk Britaniyadagi eng kichik guruhlarga ega 20 ta universitet qatoriga kiradi - boshqa universitetlarga qaraganda, universitetda darslar individualdir va har bir talaba ko'proq e'tiborni olishi mumkin.
Central Lancashire universitetida o'qishning afzalliklari:
Universitet hayot fanlari bo'yicha eng yaxshilaridan biri bo'lib, bu QS reytingi bilan tasdiqlangan. Mustaqil THE xalqaro reytingiga koʻra universitet 28-oʻrinni egalladi
2021-22 Jahon universitetlari reytingi markazi ma'lumotlariga ko'ra, universitet dunyodagi eng yaxshi universitetlarning 7% ichida.
UCLan bir qator global brendlar, jumladan NASA va Garvard-Smitson astrofizik observatoriyasi bilan hamkorlikda ishlaydi.

University of Central Lancashire
University of Central Lancashire – государственный университет в Англии. Факультеты и программы вуза сотрудничают с местными и международными организациями и центрами аккредитации.
UCLan имеет партнеров в различных отраслях, в которых студенты проходят стажировки и имеют массу возможности для создания профессиональных связей. В течение всего периода обучения студенты получают не только теоретические знания, но и практические, которые значительно повышают шансы трудоустройства на международном рынке труда. В дополнение ко всем преимуществам вуз также входит в двадцатку университетов Великобритании с самыми маленькими группами по версии National Student Survey 2015 – по сравнению с другими вузами, занятия в вузе индивидуализированы, и каждый студент может получать больше внимания преподавателя.
Преимущества обучения в University of Central Lancashire:
1. Вуз входит в число самых лучших в медико-биологических науках, что подтверждается рейтингом QS. По данным независимого международного рейтинга THE вуз занимает 28 место
2. По статистике Center for World University Rankings 2021-22, университет входит в 7% лучших мировых вузов
3. UCLan работает в партнерстве с рядом мировых брендов, включая НАСА и Гарвард-Смитсоновскую астрофизическую обсерваторию