Hull, Buyuk Britaniya
Hull universiteti 90 yil davomida o'z shiori ostida yashaydi: "Lampada Ferens". Bu "o'rganish nurini olib kelish" degan ma'noni anglatadi va yillar davomida universitet bu nurni butun dunyodan minglab odamlar bilan baham ko'rdi. Angliyadagi 14-eng qadimiy universitet bo'lgan Hull universiteti o'zining akademik mukammalligi, boy tarixi va dunyoni o'zgartiruvchi tadqiqotlari bilan faxrlanadi. Universitet bitiruvchilari siyosat, jurnalistika, teatr san'ati va akademik sohada muvaffaqiyatli mutaxassislardir.
Bundan tashqari, Xall doimiy ravishda Milliy talabalar so'rovi bo'yicha Buyuk Britaniyadagi eng yaxshi 10 talikka kiradi.
Sizga kerak bo'lgan hamma narsa yaqin: do'konlardan sport inshootlarigacha, kafedan kompyuter xonalarigacha, tungi klublardan kutubxonagacha. 2017 yilda Xall Buyuk Britaniyaning madaniyat shahriga aylandi. U har yili kino, komediya, fan, musiqa va boshqa festivallarga mezbonlik qiladi.
Hull universitetida o'qishning afzalliklari:
Universitet QS yulduzlari reytingida o'qitish, jihozlar, innovatsiyalar va inklyuzivlik uchun 5 yulduz bilan taqdirlandi.
Chet ellik bitiruvchilarning 98 % o‘qishni tugatgandan song 6 oy ichida ishga joylashadi yoki o‘qishni davom ettiradi.

Халл, Великобритания
Университет Халла вот уже 90 лет живет под своим девизом: «Lampada Ferens». Это означает «нести свет обучения», и на протяжении многих лет университет делится этим светом с тысячами людей со всего мира. Университет Халла, 14-й старейший университет в Англии, гордится своим академическим превосходством, богатой историей и исследованиями, изменившими мир. Выпускники вуза – успешные специалисты в области политики, журналистики, театрального искусство и в академической сфере.
Более того, Халл неизменно входит в десятку лучших в Великобритании по результатам Национального опроса студентов. Все необходимое находится рядом: от магазинов до спортивных сооружений, от кафе до компьютерных залов, от ночных клубов до библиотеки. В 2017 году Халл стал городом культуры Великобритании. Здесь проходят ежегодные фестивали кино, комедии, науки, музыки и многого другого.
Преимущества обучения в University of Hull.
Университет награжден 5 звездами за обучение, удобства, инновации и инклюзивность в рейтинге QS Stars Ranking.
98% иностранных выпускников устраиваются на работу или продолжают учебу в течение шести месяцев после окончания обучения.