University of Reading
Reading universiteti QS tomonidan dunyodagi eng nufuzli 250 ta universitet qatoriga kiradi va 2022 yilda taqdim etilgan Buyuk Britaniyadagi top-30 universitet qatoriga kiradi (Complete University Guide 2022) va dunyodagi eng yaxshi universitetlarning 1%.
Reading universitetida bir qancha xorijdagi kampuslar, jumladan, Malayziyadagi Reading universiteti mavjud va 50 ga yaqin mamlakatlardagi global tashkilotlar bilan aloqalar olib boradi. Universitet shuningdek, ko'plab xalqaro talabalarni qabul qilishdan mamnun va barcha dinlar va madaniyat vakillarini samimiy va do'stona muhitda kutib oladi.
Reading universitetida o'qishning afzalliklari:
Universitet go'zal Temza vodiysida, jahon biznes markazlariga yaqin joyda joylashgan
Universitet o'zining akademik zo'rligi bilan mashhur bo'lib, bakalavriat talabalarining 80% dan ortig'i 1 yoki 2,1 darajaga ega va magistratura talabalarining 78% imtiyozli diplomga ega. Bu universitetning talabalarga yo'naltirilganligi va har bir talabaning akademik, shaxsiy va kasbiy rivojlanishiga alohida e'tibor qaratish vazifasini aks ettiradi.

University of Reading
Университет Рединга входит в число 250 лучших университетов мира QS и в 30 лучших университетов Великобритании, представленных в 2022 году (Complete University Guide 2022), и признан одним из лучших университетов мира, входит в 1% лучших университетов мира.
University of Reading имеет несколько зарубежных кампусов, включая в University of Reading в Малайзии, и поддерживает связи с мировыми организациями почти в 50 странах. Университет также рад принять у себя огромное количество иностранных студентов и приветствует представителей всех религий и культур в теплой и дружественной обстановке.
Преимущества обучения в University of Reading:
Университет расположен в красивой долине Темзы, недалеко от мировых деловых центров
Университет известен своими академическими успехами: более 80% студентов получают степень 1 или 2.1, а 78% аспирантов имеют квалификацию с отличием или заслугой. Это отражение миссии университета быть ориентированным на студентам и уделять особое внимание академическому, личному и профессиональному развитию каждого студента.