Southampton, Buyuk Britaniya
Southampton universitetida Siz dunyoni o'zgartirishga intilgan talabalar va olimlarning xalqaro hamjamiyatining bir qismi bo'lasiz. Southampton universiteti akademik mukammallik va tadqiqotlar bo'yicha etakchi hisoblanadi va ushbu universitetni tanlagan talabalar martaba qurish uchun barcha imkoniyatlarga ega. Southampton universitetining ta'limga bo'lgan yondashuvi Sizga tanqidiy fikrlash va o'z-o'zini boshqarish ko'nikmalarini, shuningdek, kelajakdagi etakchilarni shakllantirish uchun zarur bo'lgan amaliy bilim va ko'nikmalarni rivojlantirishga imkon beradi. Barcha o‘qituvchilar o‘z sohasi bo‘yicha yuqori malakali mutaxassislardir. Universitet Britaniya universitetlarining elita guruhi - Russell Groupning asoschisi hisoblanadi.
Universitet 2023 yilgi Jahon universitetlari reytingida 12-o‘rinni egalladi; Complete University Guide 20232023-yilda 13-oʻrin va Guardian University Guide 2023-da 16-oʻrin.
Southampton universitetida o'qishning afzalliklari:
Complete University Guide 2023 reytingining statistik ma'lumotlariga ko'ra, universitet Marketingni o'rganish bo'yicha eng yaxshi 5 ta universitet qatoriga kiradi;
WSA bir qator sanoat hamkorliklari va a'zoliklariga ega, jumladan, Britaniya moda va to'qimachilik assotsiatsiyasi;
Buyuk Britaniya universitetlari orasida elektrotexnika va elektr muhandisligi bo‘yicha Guardian University Guide 2023 da birinchi o‘rinni egalladi.

Southampton, Великобритания
В University of Southampton Вы станете частью международное сообщество студентов и ученых всех, кто стремится изменить мир к лучшему. University of Southampton является лидером в академическом превосходстве и исследованиях, студенты выбирающие этот вуз имеют все шансы построить карьеру. Подход к обучению University of Southampton позволит Вам развивать навыки критического мышления и самостоятельного обучения, а также практические знания и навыки, необходимые для формирования будущих лидеров. Все преподаватели являются высококлассными специалистами в своей сфере. Университет является членом-основателем элитной группы Британских университетов – Russell Group.
Университет занимает 12-е место в мировом рейтинге университетов 2023 г; 13-е место в Полном справочнике университетов 2023 г, а также 16-е место в рейтинге Guardian University Guide 2023.
Преимущества обучения в University of Southampton:
По статистике рейтинга Complete University Guide 2023, университет входит в топ-5 вузов по изучению Маркетинга;