Anglia Ruskin University
Anglia Ruskin University- 1858 yilda tashkil etilgan, Sharqiy Angliyadagi eng yirik universitet bo'lib, yaxshi obro'ga ega bo'lgan davlat universiteti maqomiga ega va bu universitetdan taklifnoma olgan talabalar uchun viza natijasiga yaxshi ta'sir ko'rsatadi.
Times Higher Education 2024 reytingiga ko'ra, ushbu universitet dunyodagi eng nufuzli 350 ta universitet qatoriga kiradi. U Angliyaning uchta shahrida: Kembrij, Chelmsford va Londonda zamonaviy kampuslarga ega. Ushbu universitet Kembrij universiteti bilan qo'shni va shu nomdagi shaharda joylashgan kampusda talabalar istalgan vaqtda shunday mashhur ta'lim muassasasining kutubxonalari, ilmiy markazlari va auditoriyalariga bemalol kelsalar mumkin.
Bugungi kunda bu yerda 31 mingdan ortiq talaba ta’lim olmoqda. Ularning 20% ortig‘ini dunyoning turli mamlakatlari vakillari tashkil etadi. Yangi xalqaro talabalar uchun a orientatsiya dasturi Angliyadagi eng yaxshi dasturlardan biri sifatida tan olingan.
Bu erda etarlicha rivojlangan martaba markazi mavjud bo'lib, buning natijasida HESA statistikasiga ko'ra, bitiruvchilarning aksariyati (10 tadan 9 tasi) diplom olgandan keyin 6 oy ichida muvaffaqiyatli ishga joylashishadi.
Qabul:
Angliyada bakalavrlar uchun ta'limning katta afzalliklaridan biri universitetni 3 o'quv yilida tamomlash imkoniyati, magistratura 1 yil davom etadi, universitet Xalqaro biznesni yonalish bo'yicha 2 yillik eksklyuziv dasturni taklif qiladi. Dastur bir o‘quv yilida uch semestrdan iborat bo‘lib, talaba ikki yildan so‘ng bakalavr darajasini oladi. Bu yosh talabalar uchun pul va vaqtni tejaydi. Anglia Ruskin universiteti shuningdek, Foundation, Pre-Master va til kurslarini taqdim etadi.
O'qishga qabul qilish yiliga 3 marta amalga oshiriladi: sentyabr, yanvar va iyun.
Qabul qilish haqida batafsil ma'lumot olish uchun Siz bizning mutaxassislarimizdan biri bilan bepul individual maslahat uchun ro'yxatdan o'tishingiz mumkin.
Anglia Ruskin universitetida 100 dan ortiq turli bo'limlar, jumladan arxitektura, tibbiyot va optometriya fakultetlari mavjud, batafsil ma'lumot uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga qiring.
http://www.anglia.ac.uk/international/courses
*Universitet o'quv dasturlari narxlarini o'zgartirish huquqini o'zida saqlab qoladi.
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling

Anglia Ruskin University
Anglia Ruskin University - основанный в 1858 году, является самым большим ВУЗом в восточной Англии, также имеет статус государственного ВУЗа с хорошей репутацией, что положительно влияет на визовый исход для студентов, получивших приглашение от данного Университета.
Согласно рейтингу Times Higher Education 2024, данный университет входит в топ-350 лучших ВУЗов мира. Владеет современными кампусами в трех городах Англии: в Кембридже, Чельмсфорде и Лондоне. Данный ВУЗ соседствует с Кембриджским Университетом и студенты кампуса, расположенного в одноименном городе могут свободно посещать библиотеки, ресерч центры и аудитории столь знаменитого учебного заведения в любое время.
На сегодняшний день здесь получают высшее и постдипломное образование более 31 000 студентов. Более 20% из них – представители различных стран мира. «Программа приема и ознакомления» для новых иностранных студентов признана одной из лучших в Англии.
Здесь достаточно развит карьерный центр, благодаря которому, согласно статистике HESA, большинство выпускников (9 из 10) уже в первые 6 месяцев после получения диплома успешно трудоустраиваются.
Помимо того, что одним из больших преимуществ образования в Англии для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год, университет предлагает эксклюзивную программу по направлению International Business Management продолжительностью 2 года! Программа состоит из трех семестров в одном академическом году и студент получит диплом бакалавра за по истечению двух лет. Это значительно сэкономит деньги и время молодых амбициозных студентов. Также Anglia Ruskin University предоставляет программы подготовки Foundation, Pre-Master’s и языковые курсы.
Набор осуществляется 3 раза в год: Сентябрь, Январь и Июнь.
Университет Англиа Раскин имеет более 100 различных направлений, включая факультеты архитектуры, медицины и оптометрии, для более подробной информации свяжитесь с офисом Universe Group или пройдите по ссылке на официальный сайт университета.