Anglia Ruskin University
Anglia Ruskin University- 1858 yilda tashkil etilgan, Sharqiy Angliyadagi eng yirik universitet bo'lib, yaxshi obro'ga ega bo'lgan davlat universiteti maqomiga ega va bu universitetdan taklifnoma olgan talabalar uchun viza natijasiga yaxshi ta'sir ko'rsatadi.
Times Higher Education 2024 reytingiga ko'ra, ushbu universitet dunyodagi eng nufuzli 350 ta universitet qatoriga kiradi. U Angliyaning uchta shahrida: Kembrij, Chelmsford va Londonda zamonaviy kampuslarga ega. Ushbu universitet Kembrij universiteti bilan qo'shni va shu nomdagi shaharda joylashgan kampusda talabalar istalgan vaqtda shunday mashhur ta'lim muassasasining kutubxonalari, ilmiy markazlari va auditoriyalariga bemalol kelsalar mumkin.
Bugungi kunda bu yerda 31 mingdan ortiq talaba ta’lim olmoqda. Ularning 20% ortig‘ini dunyoning turli mamlakatlari vakillari tashkil etadi. Yangi xalqaro talabalar uchun a orientatsiya dasturi Angliyadagi eng yaxshi dasturlardan biri sifatida tan olingan.
Bu erda etarlicha rivojlangan martaba markazi mavjud bo'lib, buning natijasida HESA statistikasiga ko'ra, bitiruvchilarning aksariyati (10 tadan 9 tasi) diplom olgandan keyin 6 oy ichida muvaffaqiyatli ishga joylashishadi.
Qabul:
Angliyada bakalavrlar uchun ta'limning katta afzalliklaridan biri universitetni 3 o'quv yilida tamomlash imkoniyati, magistratura 1 yil davom etadi, universitet Xalqaro biznesni yonalish bo'yicha 2 yillik eksklyuziv dasturni taklif qiladi. Dastur bir o‘quv yilida uch semestrdan iborat bo‘lib, talaba ikki yildan so‘ng bakalavr darajasini oladi. Bu yosh talabalar uchun pul va vaqtni tejaydi. Anglia Ruskin universiteti shuningdek, Foundation, Pre-Master va til kurslarini taqdim etadi.
O'qishga qabul qilish yiliga 3 marta amalga oshiriladi: sentyabr, yanvar va iyun.
Qabul qilish haqida batafsil ma'lumot olish uchun Siz bizning mutaxassislarimizdan biri bilan bepul individual maslahat uchun ro'yxatdan o'tishingiz mumkin.
Anglia Ruskin universitetida 100 dan ortiq turli bo'limlar, jumladan arxitektura, tibbiyot va optometriya fakultetlari mavjud, batafsil ma'lumot uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga qiring.
http://www.anglia.ac.uk/international/courses
*Universitet o'quv dasturlari narxlarini o'zgartirish huquqini o'zida saqlab qoladi.
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling

Anglia Ruskin University
Anglia Ruskin University – founded in 1858, is the largest university in eastern England. It has a state university status with a good reputation, which positively affects the visa outcome for students who receive an invitation from this University. Education in England has many advantages, which we will introduce to you in this article.
There are modern campuses in three cities in England: in Cambridge, Chelmsford and London. This university is adjacent to the University of Cambridge and students of a campus located in the city of the same name can freely visit the libraries, research centers and classrooms of such a famous educational institution at any time.
Today, more than 31,000 students are getting higher and postgraduate education. More than 20% of them are representatives of various countries of the world. The “Admission and Introduction Program” for new foreign students is recognized as one of the best in England.
Here, a career center is quite developed, thanks to which, according to HESA statistics, most graduates (9 out of 10) are already successfully employed in the first 6 months after receiving a diploma.
Besides the fact that one of the great advantages of studying in England for bachelors is the opportunity to graduate from a university in 3 academic years, while a master’s program lasts 1 year, the university offers an exclusive program in International Business Management for 2 years! The program consists of three semesters in one academic year and the student will receive a bachelor’s degree in two years. This will save a lot of money and time for young ambitious students. Anglia Ruskin University also provides Foundation, Pre-Master’s, and language courses.