Birmingham City University
Birmingham City University 1992 yilda universitet maqomini olgan davlat universitetidir. Universitet Birmingham markazida joylashgan, bugungi kunda eng yuqori darajadagi ta'lim markazi bo'lib, shuningdek, ijodkorlik va tadbirkorlikni rivojlantirishga yordam beradi. Bu yerda san’at, gumanitar va ijtimoiy fanlar, texnik fanlar, pedagogika va sog‘liqni saqlash kabi fanlar muvaffaqiyatli o‘qitilmoqda. Universitet amaliy mashg‘ulotlarga asoslangan samarali o‘qitish usullari bilan mashhur bo‘lib, teatr san’ati va musiqa, dizayn, media, pedagogika va sog‘liqni saqlash, san’at yo‘nalishlari bo‘yicha eng kuchli ta’lim muassasalaridan biri hisoblanadi.
Joylashuv nuqtai nazaridan, bu ta'lim muassasasi qimmat Angliyada eng katta xarajatlar manbalaridan biri bo'lgan arzon uy-joy narxlari (haftasiga 80 funtdan) tufayli boshqalardan ajralib turadi. Universitetda 5 kampus mavjud, ular shaharning turli qismlarida joylashgan va uslubi bilan farqlanadi. Talabalar 6 binoda joylashgan bo‘lib, har birida 2000 ta yaxshi jihozlangan xona mavjud. Barcha xonalarda telefon va bepul internet mavjud.
Yetti hashamatli universitet kutubxonasi kolleksiyasi 950 000 dan ortiq kitob va 9 000 jurnalni o'z ichiga oladi. Talabalar virtual o'rganish imkoniyatiga ega. Shuningdek, Job Shop maxsus talabalar markazi talabalarning o'qishdan bo'sh vaqtlarida bandligini ta'minlaydi.
Qabul :
Angliyada bakalavrlar uchun ta'limning katta afzalliklaridan biri universitetni 3 o'quv yilida tamomlash imkoniyatidir, magistr darajasi esa 1 yil davom etadi. Bu yosh talabchan talabalar uchun pul va vaqtni tejaydi. Birmingham City Universitety , shuningdek, Foundation, Pre-Master va til kurslarini ham taqdim etadi.

Birmingham City University
Birmingham City University – государственный ВУЗ, получивший статус университета в 1992. Университет расположен в центре города Бирмингем и является на сегодняшний день образовательным центром высочайшего уровня, способствующим также развитию творчества и предпринимательства. Здесь успешно преподаются такие дисциплины как искусство, гуманитарные и социальные науки, технические дисциплины, педагогика и здравоохранение. ВУЗ известен эффективными методиками обучения, основанными на практических занятиях, и считается одним из сильнейших учебных заведений в сфере театрального искусства и музыки, дизайна, медиа, педагогики и здравоохранения, искусства.
По расположению данное учебное заведение выгодно выделяется на фоне других, благодаря низким ценам за жилье (от 80 фунтов в неделю), что в дорогой Англии один из больших источников расхода. Университет располагает пятью студенческими городками, которые расположены в различных частях города и отличаются между собой по стилю. Студенты для проживания размещаются в шести зданиях, с 2 000 прекрасно оборудованными комнатами в каждом. Все комнаты имеют телефон и бесплатный доступ к сети интернет.
В фонде семи шикарных университетских библиотек насчитывается более 950 000 книг и 9 000 журналов. У студентов есть возможность виртуального обучения. Также специальный студенческий центр Job Shop способствует трудоустройству студентов в свободное от учебы время.
Одним из больших преимуществ образования в Англии для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов. Также Birmingham City University предоставляет программы подготовки Foundation, Pre-Master’s и языковые курсы.
Набор осуществляется 3 раза в год: Сентябрь, Январь и Июнь.
Университет Бирмингем Сити имеет немногим менее 200 различных направлений, для более подробной информации свяжитесь с офисом UniverseGroup или пройдите по ссылке на официальный сайт университета.