Robert Gordon University
Shotlandiyaning eng xavfsiz shahrida joylashgan Robert Gordon University Aberdindagi ikkita yirik universitetdan biridir. Shuningdek, u yaxshi obro'ga ega bo'lgan davlat universiteti maqomiga ega bo'ldi, bu universitetdan taklifnoma olgan talabalar uchun viza natijasiga ijobiy ta'sir ko'rsatadi. Nufuzli The Times reytinga ko'ra, bu universitet Buyuk Britaniyadagi eng yaxshi zamonaviy universitet hisoblanadi.
Robert Gordon universitetidagi dasturlarning 90% stajirovka kursini o'z ichiga oladi. Universitet Shotlandiyada o‘qishni tugatgandan so‘ng talabalarning ish bilan bandligi bo‘yicha eng yuqori ko‘rsatkichga ega – 96,2%. Bu ko'rsatkichga universitetning ta'limga bo'lgan yondashuvi yordam beradi.
Robert Gordon universitetidagi ijtimoiy hayot ham universitetdagi talabalar uyushmasi tufayli juda rivojlangan. U Schoolhill kampusida joylashgan bo‘lib, talabalar darsdan so‘ng bilyard o‘ynash, kafe yoki barda do‘stlari bilan o‘tirish, sport zalida sport o‘ynash yoki mahalliy do‘konga tashrif buyurish uchun yig‘ilishadi, kechqurunlari esa mehmon DJ-lar ishtirokida diskotekalar o‘tkaziladi.
Qabul
Buyuk Britaniyada bakalavrlar uchun ta'limning katta afzalliklaridan biri bu 3 o'quv yilida bitiruv imkoniyati, magistr darajasi esa 1 yil davom etadi. Bu yosh talabalar uchun pul va vaqtni tejaydi.
Ishga qabul qilish yiliga 3 marta amalga oshiriladi: oktyabr, fevral va iyun.
Qabul qilish haqida batafsil ma'lumot olish uchun Siz bizning mutaxassislarimizdan biri bilan bepul individual maslahat uchun ro'yxatdan o'tishingiz mumkin.
Robert Gordon universitetida 100 dan ortiq turli kurslar mavjud, jumladan Britaniyadagi eng yaxshi muhandislik bo'limlari, batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling yoki universitetning rasmiy veb-saytiga havola qiling.
Dasturlar, grantlar va chegirmalar narxi haqida batafsil ma'lumot olish uchun Universe Group ofisiga murojaat qiling.

Robert Gordon University
Robert Gordon University расположенный в самом безопасном городе Шотландии является одним из двух крупнейших университетов в Абердине. Также имеет статус государственного ВУЗа с хорошей репутацией, что положительно влияет на визовый исход для студентов получивших приглашение от данного Университета. Согласно авторитетному издание The Times данный ВУЗ является лучшим современным университетом в Великобритании.
90% программ в Robert Gordon University включают курс стажировки. ВУЗ обладает самым высоким показателем в Шотландии трудоустройства студентов после окончания — 96,2%. Такому показателю способствует сам подход университета к образованию. Все программы нацелены на то, чтобы студент смог сразу после окончания найти достойную работу по специальности. Стажировка по специальности является обычным делом в большинстве программ данного университета.
Социальная жизнь в Robert Gordon University также очень развита благодаря ассоциации студентов при университете. Располагается она в студенческом городке Скулхилл, где ученики собираются после пар поиграть в бильярд, посидеть с друзьями в кафе или баре, заняться спортом в тренажерном зале или посетить местный магазин, а по вечерам проходят дискотеки с приглашенными диджеями.
Одним из больших преимуществ образования в Великобритании для бакалавров является возможность окончить ВУЗ за 3 академических года, тогда как магистратура длится 1 год. Это значительно экономит деньги и время молодых амбициозных студентов.
Набор осуществляется 3 раза в год: Октябрь, Февраль и Июнь.
Университет Роберта Гордона имеет более 100 различных направлений, включая факультеты инженерии лучшей в Британии (Guardian 2015), для более подробной информации свяжитесь с офисом Universe Group или пройдите по ссылке на официальный сайт университета.
Для более подробной информации о стоимости программ, грантах и скидках просим обратится в офис компании Universe Group.