Gaaga Amaliy Fanlar Universiteti (The Hague University of Applied Science) – 1987-yilda ochilgan davlat oliy o’quv yurti bo’lib, uning bosh kampusi Gaaga shahrida joylashgan.
Ushbu oliygoh talabalarning turli tuman mamlakatlardan kelganligi bilan mashxur – universitet hududida 146 millat vakillari tahsil olmoqda. Universitet Gaaga shahri va uning atrofidagi kompaniyalar, davlat tashkilotlari va halqaro tashkilotlarning vakilliklari bilan ish olib boradi. Universitet o’zining halqaro nufuziga tayangan holda talabalarga halqaro amaliyotlar va almashish dasturlarini taklif etadi.
2018-yilning The World University Rankings reytingiga ko’ra oliygoh Evropa universitetlari orasida 201-o’rinni egallaydi. Hozirgi kunda universitetda 25 000 dan ziyod talaba tahsil olmoqda.
Gollandiyaning ta’lim tizimi dunyodagi eng innovatsion va progressiv hisoblanadi. Ushbu tizim analitik munozaralar va amaliy tajribaga tayangan holda ta’lim berishga asoslangan. Ta’lim sifatini nazorat qilish bo’yicha qattiqqo’l milliy tizim tufayli Gollandiyada beriladigan oliy ta’lim jahonda hurmat qilinadi.
O’qish bir yilda bir marta boshlanadi: sentyabr oyida. O’qishga hujjat topshirish esa iyul oyining o’rtasigacha davom etadi.
Til bilish talablari
Foundation Bakalavr
IELTS 5.0 IELTS 6.0
O’qishga kirish haqida batafsil ma’lumot olish uchun kompaniyamiz mutaxassislari bilan bepul suhbatga yozilishingiz mumkin.
O’qish narxlari
Bir yil uchun 9250-12500 EUR 8 375 EUR
Narxlar Evropa Ittifoqi pul birligi evroda ko’rsatilgan.
*universitet ushbu narxlarni bir tomonlama o’zgartirish huquqiga ega.
Chegirmalar va stipendiyalar haqida batafsil ma’lumot olish uchun Universe Group kompaniyasining ofisiga muroojat qiling.
Yo’nalishlar
Universitet asosan bakalavr darajasida ta’limni amalga oshiradi: 42-ta full-time (to’liq vaqtli), 21-ta part-time (jumladan 9 tasi ingliz tilida) va 10 ta ikkita mutaxassislik beradigan bakalavr o’quv dasturlari mavjud. O’quv dasturlari 6 ta asosiy sohalarga va ko’plab yo’nalishlarga bo’linadi, jumladan tehnologiyalar, innovatsiyalar va jamiyat, davlat boshqaruvi, huquq va havfsizlik, boshqaruv va menedjment, AKT va ommaviy ahborot vositalari, sog’liqni saqlash va sport, iqtisodiyot va moliya, va shuningdek ijtimoiy ta’minlash va ta’lim.
Batafsil ma’lumot uchun Universe Group kompaniyasi ofisi bilan bog’laning yoki universitetning rasmiy saytiga kirib ko’ring.
- O’zbekistonlik talabalar uchun Gollandiyada o’qishning afzalliklaridan biri bu Gollandiyada qolib o’z sohasida ishlash va yashashga ruhsatnoma olish imkoniyatidir
- Shuningdek, 16-yoshdan bakalavrga qabul qilish, va talabalarning eng yaxshi biznes g’oyalarini universitet tomonidan moliyalashtirish kabi imkoniyatlar ham bor!

Гаагский университет прикладных наук (The Hague University of Applied Sciences) – государственный университет, основанный в 1987 году, главный кампус которого расположен в городе Гаага.
Данный ВУЗ известен своей интернациональной характеристикой студенческого населения, в кампусе которого представлено около 146 национальностей. Университет работает в партнерстве с компаниями, государственными органами и другими организациями в регионе Гааги, а также с международными организациями. Университет также предлагает стажировки и международные обмены в рамках своей международной компетенции.
В рейтинге ВУЗов Европы The World University Rankings 2018 университет занял 201 место.
В настоящее время, в данном университете обучаются более 25 000 студентов.
Голландская система образования является одной из самых инновационных и прогрессивных в мире. Оно основано на обучении с аналитическими дебатами и практическим опытом. Голландское высшее образование имеет международную репутацию благодаря высокому качеству, которое поддерживается с помощью строгой национальной системы обеспечения качества.
Набор осуществляется раз в год: До середины июля.
Степени бакалавра являются основным направлением деятельности учреждения: 42 степени бакалавриата с полной занятостью, 21 с частичной занятостью (девять с преподаванием на английском языке) и 10 курсов двойного бакалавриата. Степени охватывают шесть основных областей, включая технологии, инновации и общество, государственное управление, право и безопасность, управление и организация, ИКТ и средства массовой информации, здравоохранение и спорт, экономика и финансы, а также социальное обеспечение и образование.
Для более подробной информации свяжитесь с офисом Universe Group или пройдите по ссылке на официальный сайт университета.
https://www.thehagueuniversity.com/
*университет оставляет единоличное право за собой изменять цены на программы обучения.
Для более подробной информации о стоимости программ, грантах и скидках просим обращаться в офис компании Universe Group.
- Одним из больших преимуществ образования в Голландии для узбекских студентов на бакалавриате является реальная возможность остаться работать в Нидерландах и получить ВНЖ.
- Более того предоставляются возможности обучения на бакалавриате с 16 лет, а также финансирование на конкурсной основе лучших студенческих стартапов из бюджета университета!