Royal Holloway, London Universiteti (RHUL) Buyuk Britaniyadagi ayollar uchun birinchi institut sifatida tashkil etilgan davlat tadqiqot universitetidir. Bu…
Biznes va iqtisod, gumanitar fanlar, jurnalistika va media, muhandislik,…
Royal Holloway, University of London Boshlang'ich narx 32634 $
Royal Holloway, London universiteti (RHUL) - Buyuk Britaniyadagi ayollar uchun birinchi ta’lim muassasasi sifatida tashkil etilgan davlat tadqiqot universitetidir. U tadqiqotlar bo‘yicha mamlakatdagi eng yaxshi universitetlarning 25 foiziga kiradi va keng ko‘lamli bakalavriat, magistratura va doktorantura dasturlarini taklif etadi.
135 gektar maydonda zamonaviy jihozlarga ega tarixiy bino.
600 000 dan ortiq kitob va 40 000 jurnalga ega kutubxona.
24 soat foydalanish imkoniyatiga ega bo'limlar, kompyuter laboratoriyalari.
Sport markazi, o'yin maydoni, san'at galereyasi.
Tadqiqot sifati bo'yicha Times Higher Education reytingida №15.
The Guardian University Guide 2024 da №47.
U Research Excellence Framework reytingiga ko'ra 25% bo'yicha eng yaxshi tadqiqot universitetlari qatoriga kiradi.
Kampus Londondan 19 milya va Xitrou aeroportidan 7 mil uzoqlikda joylashgan.
Xayriya tashkiloti maqomi.
Taniqli bitiruvchilar:
Jorj Eliot (yozuvchi), Emili Davison (shuffraget), baronessa Keti Eshton (Yevropa Ittifoqi tashqi ishlar vaziri).
Ishga qabul qilish imkoniyatlari: pullik amaliyot va kampusdagi lavozimlar, shuningdek, hamkor tashkilotlar bilan ishlash imkoniyatlari.
Royal Holloway, University of London (RHUL) - London universiteti tarkibiga kiruvchi davlat tadqiqot universitetidir. Bu Buyuk Britaniyadagi ayollar uchun birinchi oliy ta’lim muassasasidir. Talabalar RHULda keng ko‘lamli tadqiqot sohalarida bakalavr, magistr yoki fan doktori darajalarini olishlari mumkin.
Royal Hollowayda 1824 ga yaqin o‘qituvchilar, jumladan, ma’muriy xodimlar, taklif etilgan ma’ruzachilar va o‘quv hududiga tez-tez tashrif buyuradigan o‘qituvchilar bor. Pedagoglar oliy ma’lumotga va ko‘p yillik ish tajribasiga ega bo‘lib, bu ularga ilg‘or o‘qitish usullaridan foydalanish imkonini beradi. O‘qituvchilar nafaqat darslarni jadval asosida olib boradilar, balki o‘quvchilar bilan individual uchrashuvlar o‘tkazib, ularga akademik muammolarni hal qilish va tadqiqot faoliyati bilan shug‘ullanishga yordam beradilar.
Ilmiy yutuqlar:
RHUL Buyuk Britaniyaning eng yaxshi 25% tadqiqot institutlari qatoriga kiradi. Universitet fizika, siyosat, psixologiya va informatika kabi turli sohalarda loyihalarni amalga oshiradi. Uning kampusi yoʻqolib borayotgan turlarni asrash va chiqindilarni qayta ishlashning yangi usullarini ishlab chiqish kabi mavzularda tadqiqot olib boradi, shuning uchun uning xalqaro tadqiqotlarga qoʻshgan hissasi yuqori baholanadi.
Qiziqarli fakt:
Muassasaning shiori Esse quam videri bo‘lib, “bo‘lish, ko‘rinmaslik” degan ma’noni anglatadi: u universitetning qarashlarini, talabalarni o‘z sohalarida haqiqiy yetakchiga aylantirish, ularning iqtidori va ilmiy salohiyatini ro‘yobga chiqarish uchun eng yaxshi sharoitlarni yaratish maqsadini aks ettiradi.
Kampus jihozlari:
135 gektar bog'da joylashgan va Surreyning tabiiy go'zalligi bilan o'ralgan tarixiy kampus keng ko'lamli ta'lim va hordiq chiqarish ob'ektlariga ega zamonaviy jihozlarni taklif etadi. Ta'sischi binosi sifatida tanilgan o'quv binosi 1879 yilda tashkil etilganidan beri saqlanib qolgan. Kampusda qadimiy ibodatxona va san'at galereyasi mavjud bo'lib, u hozirda talabalar va mahalliy aholi uchun dam olish maskani bo'lib xizmat qilmoqda.
Royal Holloway, University of London o‘quv hududining ba’zi xususiyatlari:
• 600 000 dan ortiq jild va 40 000 bosma va onlayn jurnallarga ega kutubxona. Shuningdek, Viktoriya uslubidagi o'quv zali ham mavjud bo'lib, u mustaqil ta'lim, jamoaviy va loyiha ishlari uchun mo'ljallangan.
• Kompyuter laboratoriyalari, ularning aksariyati kuniga 24 soat ishlaydi. Kompyuter keng ko'lamli dasturiy ta'minotga ega va sinflarda va butun kampusda Wi-Fi mavjud.
• Turli fakultet talabalariga dars berishga ixtisoslashgan o'quv xonalari. Har bir sinfda ma'lum bir fanni o'rganish uchun zarur bo'lgan materiallar va manbalar mavjud.
• 11 ta bufet va ovqatlanish zallari
• Tasviriy san'at, sahna san'ati, musiqa va boshqa dam olish tadbirlari uchun ixtisoslashtirilgan studiyalar
• Sport markazi, jumladan, ko‘p funksiyali o‘yinlar zali, 46 bo‘limli fitnes-klub, aerobika maydoni
• Ochiq o'yin maydonchalari, yorug'lik chiroqlari va har qanday ob-havoga mos yuzalar bilan jahon darajasidagi kortlar
• Talabalar ittifoqi tomonidan boshqariladigan Union Campus do'koni rezident talabalar uchun keng turdagi oziq-ovqat va uy-ro'zg'or buyumlarini taklif etadi.
• Tomas Xolloueyning Viktoriya davri rasmlari kollektsiyasi joylashgan Rasmlar galereyasi
• Bankomatlar
• Avtomobillar, velosipedlar, skuterlar uchun to'xtash joyi
Kampus London markazidan 19 milya va xalqaro aeroportdan 7 mil uzoqlikda joylashgan.
Xitrou
Universitetning Londondagi ma'muriy idoralari Bedford maydonida, Styuard maydonida,
Bloomsbury shahridagi Senat uyi: tadqiqot va o'quv saytlari
1. Research Excellence Framework reytingida Buyuk Britaniyadagi eng yaxshi 25% tadqiqot universitetlari qatoriga kirdi.
2. Times Higher Education reytingida umumiy tadqiqot sifati uchun #15
3. The Guardian University Guide 2024 da #47
4. RHUL 400 ta yetakchi oliy ta’lim muassasalarining Times Higher Education World Rankings reytingida 41-o‘rinni egalladi.
5. Tarixiy kampusdagi zamonaviy inshootlar - Xogvarts uslubidagi qasrda
6. Ta'lim vazirligi tomonidan barcha dasturlarni akkreditatsiya qilish
7. Universitet xayriya tashkiloti maqomiga ega
Biz ilhomlantiruvchi biznes rahbarlari va eng ko'p sotilgan mualliflardan sport chempionlari, kashshof tadbirkorlar va boshqalargacha 95 000 dan ortiq bitiruvchilardan iborat global bitiruvchilar hamjamiyatining bir qismimiz.
Ba'zi mashhur bitiruvchilarga quyidagilar kiradi:
• Jorj Eliot - yozuvchi
• Emili Davison - suffraget
• Doktor Elizabeth Blackwell - G'arbdagi birinchi ayol shifokor
• Mark Strong - aktyor
• Baronessa Keti Eshton – Yevropa Ittifoqi tashqi ishlar vaziri
• Devid Bellami - olim, teleboshlovchi
• Sofi Kristiansen uch karra Paralimpiya o‘yinlari oltin medali sohibi
Boshqa moliyalashtirish varianti - Work-Study dasturi. Universitet talabalarga bir qator kampusdagi lavozimlarni va mahalliy hamkor tashkilotlarda pullik amaliyotlarni taklif etadi. Xodimlar akademik muvaffaqiyatni professional muvaffaqiyat bilan muvaffaqiyatli birlashtirish uchun haftasiga 20 soatdan ko'p bo'lmagan ishlashni maslahat berishadi.

Royal Holloway, University of London (RHUL) is a public research university founded as the first institution for women in the United Kingdom. It…
Business and Economics, Humanities, Journalism and Media, Engineering,…
Royal Holloway, University of London From 32634 $
Royal Holloway, University of London (RHUL) is a public research university founded as the first institution for women in the UK. It is ranked among the top 25% universities in the country for research and offers a wide range of undergraduate, masters and doctoral programmes.
Historic building with state of the art facilities on 135 acres.
A library with over 600,000 books and 40,000 magazines.
Departments, computer labs with 24/7 access.
Sports centre, playing field, art gallery.
No. 15 in the Times Higher Education ranking for research quality.
No. 47 on The Guardian University Guide 2024 list of top universities.
Ranked among the 25% top research universities by Research Excellence Framework.
The campus is 19 miles from London and 7 miles from Heathrow Airport.
Charitable organisation status.
Famous alumni:
George Eliot (writer), Emily Davison (suffragette), Baroness Cathy Ashton (EU Foreign Secretary).
Career opportunities: Paid internships and on-campus jobs, as well as opportunities to work with partner organisations.
Faculties
Faculty name Form of study Duration Exams Scholarships Price
Get a consultation
Royal Holloway University of London (RHUL) is a public research university, part of the University of London. It is the first higher education institution for women in the United Kingdom. Students can study for undergraduate, masters or doctoral degrees in a wide range of research areas at RHUL
Royal Holloway has approximately 1,824 educators, including administrative staff, guest speakers, and teachers who frequently visit the campus. Teachers have advanced degrees and years of experience, allowing them to use cutting-edge teaching methods. Teachers not only teach scheduled classes, but also meet individually with students to help them solve academic problems and engage in research activities
RHUL is ranked among the top 25% research institutions in the UK. The university runs projects in a variety of fields such as physics, politics, psychology and computer science. Its campus conducts research into topics such as the conservation of endangered species and the development of new methods of recycling waste, so its contribution to international research is highly valued
Interesting fact:
The motto of the institution is Esse quam videri, which means "to be, not to seem": it reflects the vision of the university, its goal to make students real leaders in their profiles, to provide them with the best conditions to realise talent, academic potential
Set in 135 acres of parkland and surrounded by the natural beauty of Surrey County, the historic campus offers state-of-the-art facilities with a wide range of learning and recreational spaces. The academic building, known as the Founder's Building, has been preserved since its founding in 1879. The campus has an old chapel and art gallery which now serve as a recreational facility for students and local residents
Some of the features of the Royal Holloway University of London study area:
- A library of over 600,000 volumes, 40,000 print and online journals. It also offers a Victorian-style reading room designed for self-study, teamwork and project work
- Computer labs, most of which are open 24 hours a day. A wide range of software is available on PCs, and WiFi is available in classrooms as well as throughout the campus
- Classrooms specialised for teaching students from different faculties. Each classroom is equipped with the necessary materials, resources for studying a particular science
- 11 cafeterias and dining halls
- Specialised studios for visual arts, performing arts, music and other leisure activities
- A sports centre including a multifunctional games hall, a fitness club with 46 sections and an aerobics area
- Open playing fields, world-class courts with lighting and all-weather surfaces
- Union Campus Store, run by the Student Union and offering a wide range of groceries, household items for resident students
- An art gallery housing a collection of Victorian paintings by Thomas Holloway
- ATMs
- Parking for cars, bicycles, scooters
The campus is located 19 miles from central London, 7 from the international airport
Heathrow
The University has administrative offices in London at Bedford Square, Steward Square,
Senate House in Bloomsbury: these venues are used for research and faculty training
1. Ranked in the top 25% of the UK's top research universities in the Research Excellence Framework rankings
2. No. 15 in terms of overall research quality in the Times Higher Education ranking
3. No. 47 in The Guardian University Guide 2024 list of top universities
4. RHUL is ranked 41st in the Times Higher Education world ranking of the top 400 higher education institutions
5. Modern facilities on a historic campus - in a Hogwarts-style castle
6. Accreditation of all programmes by the Ministry of Education
7. The University has the status of a charitable organisation
From inspirational business leaders, best-selling authors to champion sportsmen, ground-breaking entrepreneurs and more are part of a global alumni community of over 95,000 alumni.
Some of the famous alumni:
- George Eliot is a writer
- Emily Davison is a suffragette
- Dr Elizabeth Blackwell is the first female physician in the West
- Mark Strong - actor
- Baroness Cathy Ashton - EU Foreign Minister
- David Bellamy is a scientist, broadcaster.
- Sophie Christiansen is a three-time Paralympic gold medallist
Another funding option is the Work-Study program. The university offers students a number of campus positions, paid internships at local partner organizations. Staff advise working no more than 20 hours a week to successfully combine academic success with professional success.