Sheffild universiteti Boshlang'ich narx 30001 $
The University of Sheffield - 1905-yilda tashkil etilgan davlat tadqiqot universiteti. Uning tarixi Sheffild tibbiyot maktabi (1828) va Sheffild texnika maktabidan (1884) boshlanadi. Universitet yuqori malakali o‘quv dasturlari va a’lo darajadagi bitiruvchilarni tayyorlash orqali mashhur bo‘ldi. Olti nafar Nobel mukofoti sovrindori Sheffildda o‘qigan yoki ishlagan.
Ilmiy yutuqlar:
Universitetning Energetika instituti Evropadagi eng yirik institutlardan biri bo'lib, 300 dan ortiq ilmiy xodimga ega bo'lib, sanoatning energiya samaradorligi va ekologik xavfsizligiga e'tibor qaratadi.
Kutubxona va axborotni boshqarish bo'yicha 1-o'rin (QS 2023).
Arxitektura va sanʼat boʻyicha 32-oʻrin, arxeologiya boʻyicha 42-oʻrin (QS 2023).
ARWU 2022 da geografiya va urbanizm bo‘yicha 8-o‘rin.
Universitet kontratseptiv vaktsina yordamida kulrang sincap populyatsiyasini nazorat qilish usulini ishlab chiqdi.
Talabalar kampusida 1920-yillardan 1950-yillargacha boʻlgan oynalar yigʻilgan Turner Glass muzeyi joylashgan.

Университет Шеффилда | The University of Sheffield От 30001 $
Университет Шеффилда — государственный исследовательский университет, основанный в 1905 году. Его история начинается с Медицинской школы Шеффилда (1828) и Технической школы Шеффилда (1884). Университет стал известен благодаря высококвалифицированным программам обучения и подготовке выпускников с отличной квалификацией. Шесть нобелевских лауреатов учились или работали в Шеффилде.
Институт энергетики университета — один из крупнейших в Европе с более 300 научными сотрудниками, фокусируется на энергоэффективности и экологической безопасности промышленности.