University of Connecticut (UConn) - 1881-yilda tashkil etilgan va Konnektikut shtatining Storrs shahrida joylashgan davlat universitetidir. UConn ilm-fan, muhandislik, biznes, san’at va gumanitar fanlar bo‘yicha keng ko‘lamli dasturlarni taklif qiluvchi AQShning yetakchi tadqiqot universitetlaridan biriga aylandi.
Tashkil etilgan yili: 1881-yil
Joylashuv: Storrsdagi asosiy kampus, Hartford, Stratford va Nyutonda sun'iy yo'ldosh kampuslari bilan
Universitet turi: Davlat Universiteti
Talabalar: 32 000 ga yaqin, shu jumladan xalqaro talabalar
Mashhur mutaxassisliklar: biznes, sog'liqni saqlash, muhandislik, san'at, ijtimoiy fanlar
Noyob afzalliklar:
Tadqiqot va innovatsiyalar: UConn ilmiy tadqiqotlarda faol, qishloq xo'jaligi va texnologiya kabi sohalarda ishlaydi.
Sport yutuqlari: Universitet kuchli sport jamoalari bilan mashhur, ayniqsa basketbolda, NCAA ishtirokida.
Zamonaviy kampuslar va resurslar: Universitet zamonaviy infratuzilmani, jumladan kutubxonalar va tadqiqot laboratoriyalarini ta'minlaydi.
University of Connecticut - bu qo‘llab-quvvatlovchi va faol talabalik hayoti, shuningdek, fan va biznesning turli sohalarida karyera qurish imkoniyatiga ega bo‘lgan innovatsion universitetda o‘qishni istagan talabalar uchun eng maqbul tanlovdir.

University of Connecticut (UConn) From 44442 $
The University of Connecticut (UConn) is a public university founded in 1881 and located in Storrs, Connecticut. UConn has become one of the leading research universities in the United States, offering a wide range of programmes in science, engineering, business, arts and humanities.
Year of foundation: 1881
Location: Main campus in Storrs, with additional campuses in Hertford, Stratford and Newton
University type: State University
Students: About 32,000, including international
Popular areas: Business, Health, Engineering, Arts, Social Sciences
Unique advantages:
Research and Innovation: UConn is actively involved in research, working in areas such as agriculture and technology.
Athletic Achievements: The University is known for strong sports teams, especially in basketball, with participation in the NCAA.
Modern campuses and resources: The University provides state-of-the-art infrastructure including libraries and science laboratories.
The University of Connecticut is an ideal choice for students who want to study at an innovative university with a supportive and active student life, as well as career opportunities in a variety of academic and business fields.